Egy olyan nyárban találom magam, amilyenre hónapokkal ezelőtt nem is számíthattam.
Lezajlott a Friss Hús Nemzetközi Rövidfilmfesztivál, ahol Nincs nagy baj című filmem szerepelhetett, és ennek kapcsán meghívást kapott a Veszprém-Balaton Filmpiknikre. Milyen teendő van egy már kész filmmel? Ilyenkor a szervezők kérése szerint kell feliratokat küldeni (esetleg készíteni is), és mindenféle promóanyagot összeállítani. Új, fárasztó, de örömteli feladatok ezek. Közben még a július 2-5. között megrendezett II. Szirtes András Kísérleti Filmszemlén is szerepel a Nincs nagy baj.
Regényem (munkacíme: A halmok megjelennek) harmadik verzióját nyűvöm éppen. Két online angolóra között (civilben nyelvet tanítok) ülök a szöveg elé, szerencsére csütörtökön majdnem az egész nap rendelkezésemre fog állni. A cím fantasyt sugall? Ha igen, akkor könyörtelenül lecserélem. Lesz benne népieskedő tévéműsor-forgatás egy állami csatornán (Toldi-musicalsorozat), főszereplőim elragadtatnak a kunhalmokhoz, de egy szálon indiai utazásaim élményei is beköszönnek. Jól jön ilyenkor egy szövegműhely, ahol felolvashatok pár fejezetet. Szombaton Szeifert Natália offline műhelyében jártam, ami mindig feltölt, megerősít... és kegyetlenül le is fáraszt a nap végére, de a hosszas műhelyezés már csak ilyen.
Érzem India hívását is. 2-3 évente utazom Kalkuttába, onnan pedig fakírfalvakba, ahol baul zenét tanulok, de főleg szivacsként próbálom magamba szívni a nyelvekkel és kultúrákkal kapcsolatos benyomásokat. Friss diplomás filmesként összeállt bennem egy indiai-magyar rövidfilm terve. Ennek előkészítése, az online megbeszélések, forgatókönyvírás, vizuális anyaggyűjtés következnek most.

Ezen a képen Kalkuttában, az istenszobor-készítők utcáján kattintgatom a telefonomat. Ide szeretnék visszatérni néhány rövidfilm-jelenet erejéig, erre a varázslatos helyszínre.

A Nincs nagy baj című rövidfilm plakátja a Friss Hús fesztivál idején a Puskin Moziban lógott.


